ליווי עסקי

להקים או לנהל עסק, זה קצת כמו לצאת למרתון.
צריך לחלום ולרצות את זה, להתאמן, לתכנן את הדרך, לשמור את האנרגיות (ולשחרר אותן ברגעים הנכונים), לעצור להתרעננות, לבדוק את המצב המתחרים שלכם וגם אם התעייפתם בדרך – לא להישבר ולהגיע לקו הסיום מנצחים. אנחנו כאן כדי לאמן, לבנות אסטרטגיה, לשמור שלא תפצעו ולהביא אתכם לפודיום הניצחון.

 

איך אנחנו עושים את זה?


הדרכה בהקמת עסק – ליזמים בתחילת דרכם

החלום לרוץ מרתון. או אולי, השלב שבו מתחילים להפוך את החלום ולמשהו ממשי. תהליך הקמה של עסק דורש ראשית בדיקת כדאיות כלכלית, כתיבת תכנית עסקית ואסטרטגית, ותכנית עבודה עם יעדים ברורים ולוחות זמנים. אנחנו כאן כדי לספק את כל הכלים שאתם צריכים בצעדים הראשונים על המסלול. רק תביאו נעליים נוחות הא? ;)

 
תכנון אסטרטגי ופיתוח עסקי – לעסקים שרוצים לגדול
האימון לקראת המרתון. בשלב הזה אנחנו מבצעים בדיקה מקיפה על הפעילות הנוכחית של העסק ומה יביא לצמיחה והגדלת הרווחים, על דרכים וכלים לשיווק נכון ומתאים לתקציב העסק, לצרכיו ולתרבות הארגונית שלו.
ובאימונים כמו באימונים – אם לא נזהרים, זה עלול להסתיים בפציעה. אנחנו כאן כדי לדאוג שהצמיחה של העסק תהיה מגובה בתכנון מקדים וכלכלי, צמיחה מבוקרת שלא תוביל להתרסקות אלא לניצחון. אתם יכולים לקרוא לנו the couch!

 
תכנית הבראה – לעסקים שהתעייפו בדרך
כבר עברתם מחצית מהדרך, אבל אתם מותשים. ועייפים. והרגל אולי קצת כואבת. זה לא הזמן להישבר!
תכנית ההבראה היא המקום שלנו לסייע לעסקים שנמצאים במצב עסקי לא טוב – אבל לא מוכנים להרים ידיים ולפרוש. ע"י בחינת האפשרויות העסקיות, בניית תכנית צמצום הוצאות, שינוי המודל השיווקי ותמחור נכון יותר תוכלו להגיע לקו הסיום, מנצחים.

 
צוות ניהולי מלווה – אל תרוצו לבד
קצת כמו מירוץ שליחים. כשהדרך ארוכה יותר קל לחלק אותה בין כמה אצנים. בדיוק כמו ניהול העסק שלכם. אתם לא יכולים לשאת את כל הדרך על הכתפיים שלכם, אבל לא תמיד יכולים לגייס פרטנרים שירוצו איתכם. בשביל זה אנחנו כאן. במודל חודשי או לפי פרויקטים, אנחנו נשמש לכם פרטנרים להתייעצות עסקית ולקבלת החלטות. אז קחו רגע, שתו מים, ותעבירו לנו את המקל.

 
ליווי שיווקי
לא הרבה יודעים, אבל כדי לנצח במרתון צריך לדאוג שהמתחרים שלך יחששו מעט וגם לא יזיקו קצת אוהדים בקהל. או במילים אחרות – העסק שלך, ואתה צריכים מיתוג ושיווק. אין צורך להיבהל (או למשכן את הבית). שיווק יכול להיעשות היום בתקציבים קטנים, באופן עצמאי ולהביא לך קהל אוהדים לא קטן שיעזור לך לנצח במירוץ. אנחנו נשמח לפרוס בפנייך את האפשרויות והכלים העומדים לרשותך ולהתאים לך את האפיק שיביא לך מקסימום תוצאות. כי אנחנו רוצים לנצח, הא? 

 
ייעוץ ארגוני
אם החלטתם לרוץ בקבוצה, כדאי לחשוב טוב מי רץ איתכם. גיוס עובדים לעסק, וניהולם יכולים להיות אתגרים לא פשוטים. על תהליך הגיוס והכנסת העובד לעסק להיות מקצועי ומנוהל באופן שיתאים לעסק, לצרכיו ומשאביו וכן כזה שישמר את העובד החדש לאורך זמן. אנחנו מספקים ליווי מקצועי לכל התהליך.
 
 

 
Head-logo.jpg

 

טל 077-2170100 :  
נייד  054-4999773  :

 

צרו עמנו קשר

שם מלא*:
דוא"ל:
טלפון*:
הערות:
Facebook.jpg

פינת הטיפ השבועי

טיפ שבועי 11/11/15

נכון, זה אולי לא נשמע הגיוני, אבל הלוואות מבנקים יש לקחת דוקא שהמצב התזרימי של החברה מצויין. למה?! כי אז לבנק הרבה יותר קל לאשר את ההלוואה, כי אז אנחנו לא לחוצים במו"מ עם הבנק ויכולים לבדוק אופציות נוספות בבנקים נוספים, ואז אנחנו יכולים לעשות תכנון נכון מה לעשות עם הכסף. לפעמים פשוט צריך לסגור אותו ולשמור אותו לחודשים הקשים של השנה.

טיפ שבועי 14/7/15

האם ידעתם כי כאשר אתם חורגים ממסגרת האשראי בבנק, ללא אישור, הבנק נקנס ומפסיד עליכם כסף?! אתם בטח שואלים "מה זה אכפת לי" ואולי אפילו שמחים שהבנק מפסיד...אבל מאותו רגע, ולא ממש משנה מה היתה הסיבה, אתם "לקוח שקוף" ולא רצוי בבנק, ומאותו רגע הבנק לא יבוא לקראתכם , ולא יאפשרו לכם מימון ואשראי ולעיתים אף יבקשו לסגור את "הברז" במיידי. כי הבנק לא אוהב להפסיד ואתם לא רוצים להיות אלה שיגרמו לו להפסיד! איך נמנעים מזה? מנהלים תחזית תזרימית לחודש עד שלושה חודשים קדימה, ןכך נמנעים מחריגות אשראי ו/או נערכים למימון נוסף בתקופות בהם צפויה חריגה.

טיפ שבועי 23/6/15

כמה פעמים קיבלתם מזומן מלקוח , וכן, הקפדתם להוציא לו קבלה וחשבונית מס, אך איכשהו אחרי מספר ימים כבר לא זכרתם מה עשיתם עם הכסף? ואם העסק שלכם עובד בעיקר עם מזומנים...אז המצב הרבה יותר קשה, נכון? אל תתבאסו - יש לזה פתרון. כאשר בעסק מתנהלים עם מזומנים מלקוחות, יש חובה לנהל תזרים מזומנים קפדני - כך תשלטו בכספים שנכנסים ויוצאים והם לא ייעלמו כלעומת שבאו.

טיפ שבועי 15/6/15

כאשר יש לכם עסק, אתם בעצם אוחזים בשני תפקידים חשובים:1. מנהל העסק, 2. העובד בעסק. ולכן, על מנת לקבל החלטות נכונות בעסק, תקפידו שהעובד ידווח למנהל על שעות עבודה, השקעות של כסף וזמן בפרוייקטים, ואילו המנהל צריך לבדוק את יעילות העובד ורווחיות הפרוייקט/העובד. אז תזכרו- יש לכם בעסק שני עובדים!

טיפ שבועי 20/5/15

רוב בעיות תזרים של עסק נובעות מקשיים בגביה. על מנת להקל את תהליך הגביה הקפידו על הכללים הבאים: 1.הקדישו שעות וימים קבועים לגביה 2.נהלו את החובות כך שיהיה קל לעקוב אחריהם. 3.אל תפתחו הזמנות חדשות ללקוחות אשר מאחרים בתשלום . 4. תתזכרו את הלקוחות שלכם בנוגע לחוב כשבוע לפני זמן הפרעון. והכי חשוב: עבדתם קשה בשביל הלקוחות שלכם - זה כסף שמגיע לכם, אל תתביישו לבקש אותו!

טיפ שבועי 28/4/15

אתם עושים פעולות שיווקיות ושום דבר לא קורה? יכול להיות שאתם נופלים במה שרוב בעלי העסקים נופלים בהם: אתם מבצעים פעולות שיווקיות אקראיות , ללא תכנון מוקדם וללא תוכנית שיווקית מקיפה. כדי שפעילות שיווקית תצליח, היא צריכה להיות חלק ממערך שיווקי מתוכנן. ואם גם המהלך עדיין לא מצליח...טוב זה בפעם אחרת:)

טיפ שבועי 14/4/15

לאחרונה הרבה לקוחות פונים אלי בבקשה לבדיקת שת"פ... שת"פ טוב הוא שת"פ שמקפיץ את העסק קדימה. שת"פ , כשמו כן הוא, מחייב שת"פ של שני הצדדים - כל אחד צריך להביא עמו משהו בעל ערך לשותפות וליצור סינרגיה של שני השותפים. יש לבחון את המודל העסקי של השותפות, את הפוטנציאל העסקי ואת אופן חלוקת הרווחים וכמובן מה הסיכון/סיכוי שכל אחד לוקח על עצמו. והכי חשובה היא הכימיה, כי בלי כימיה , גם שת"פ עם הפוטנציאל העסקי הגבוה ביותר, לא יצליח.

טיפ שבועי 6/4/15

בתקופת האביב כולם מדברים על התחדשות ועל צמיחה...אבל בשביל התחדשות וצמיחה בעסק צריך קודם להבין שיש בעסק פוטנציאל עסקי . פוטנציאל עסקי אפשר לבדוק רק אם מתרגמים את העסק למספרים...או ברוח חג הפסח - ל"אגוזים".

טיפ שבועי 9/3/15

רוצים להגיע ללקוחות פוטנציאליים? חייבים לעבור שני שלבים חשובים: השלב הראשון הוא להגדיר מי הלקוח הפוטנציאלי ומה מאפיין אותו ומה הערכים החשובים לו במוצר. השלב השני הוא להבין מה דרך קבלת ההחלטות שהלקוח מבצע לפני הקניה ואיך אתם יכולים להשתלב בתהליך הזה. מי אמר שלנהל עסק זה קל???

טיפ שבועי 24/2/15

תפסיקו לעבוד במחשבה של "מהיום למחר" - זה לא מביא תוצאות! זה לא עקבי! רוצים תוצאות? תוכנית עבודה !!! רוצים להצליח? רוצים לצמוח? רוצים להרוויח? תסתכלו כמה צעדים קדימה ותכננו לעצמכם תוכנית עבודה שנתית שתוכלו להיערך אליה ולעבוד בהתאם אליה.

טיפ שבועי 19/2/15

כבר בתוך חודש אחד מהתחלת ניהול תזרים מזומנים אפשר להרגיש שהמצב התזרימי המבוקר מתחיל להשתפר...

טיפ שבועי 12/2/15

העסק עובד, יש לקוחות, עומס בעבודה...אבל לאיפה הכסף עף? כדאי לבדוק במספר מקומות: איך אתם מנהלים את התזרים? כמה משיכות אתם מבצעים מהעסק? מתי לאחרונה בדקתם את התמחיר שלכם? אולי אתם לא מגיעים לנקודת האיזון? קדימה, לעבודה!

טיפ שבועי 22/1/15

לפעמים אנחנו רגילים לעשות משהו בדרך מסויימת ...ככה שנים. ופתאום מישהו מבחוץ יכול לראות דברים אחרת, לשפר, לייעל . תחשבו מה זה יכול לעשות לעסק שלכם. רק השבוע, בעזרת דוח אקסל פשוט, לקוח שלי חסך יום עבודה בחודש....

טיפ שבועי 8/1/15

היום לקוחה אמרה לי : " את גורמת לי לחשוב על העסק כמנהלת, לראות אותו מלמעלה, לחשוב על דברים באופן עסקי. הפגישות אתך כל כך חשובות לעסק..." איזה נחת...זאת בדיוק המטרה שלי! ולפעמים מספיקה פגישה דו חודשית בלבד בשביל להרגיש את השינוי.
1.jpg
משרד: רח' לשם 6 זכרון יעקב | טלפון משרד: 077-2170100 | פקס: 153-77-2170102 | נייד: 054-4999773
 

***התכנים המופיעים באתר זה נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה מקצועית ו/או פיננסית ו/או חוו"ד ואינם מהווים תחליף ליעוץ אישי. כל השימוש באינפורמציה באתר נעשה באחריות המשתמש בלבד.***